Menu Główne

Tematyka chrześcijańska

Koncepcja Witryny

Kreacjonizm

Artykuły o kreacjonizmie i pokrewne.

Spadający satelita

PDFDrukujEmail

sobota, 27 marca 2010 18:43

Artykuł ten, a raczej refleksja, nie jest bezpośrednio związany z kreacjonizmem. Nadaje jednak ciekawy kontekst rozważaniom z nim związanym. Napisany został w lutym 2007 roku i dotyczył małej sensacyjki medialnej, jaką był spadający satelita USA 139.

Więcej…

 

Wstęp do kategorii Kreacjonizm

PDFDrukujEmail

Tak, jestem kreacjonistą. I to kreacjonistą "całą gębą". Do tego stopnia, że jestem członkiem Biblijnego Towarzystwa Kreacjonistycznego. Piszę artykuły i książki, udzielam wywiadów, tłumaczę, organizuję konferencje. W tej sekcji znajdziesz informacje o mojej działalności, artykułu, opisy książek itd.

 

 

Wywiad dla wiadomosci24.pl

PDFDrukujEmail

wtorek, 13 października 2009 19:55

13 października 2009 przed organizowaną przez Biblijne Towarzystwo kreacjonistyczne konferencją, udzieliłem wywiadu dla portalu informacyjnego wiadomosci24.pl. Oryginał znajduje się TUTAJ. Ponieważ trudno określić jak długo będzie on tam dostępny, na tej witrynie umieszczam kopię lokalną

Więcej…

   

Kazanie "Genesis"

PDFDrukujEmail

niedziela, 04 października 2009 19:11

W dniu 4 października 2009 miałem przyjemność wygłosić kazanie na temat kreacjonizmu w Kościele Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Gdańsku "Armia Dawida", czyli na tzw. własnym podwórku. Stanowiło ono przygotowanie do konferencji kreacjonistycznej, którą organizowaliśmy w Gdańsku kilka tygodni później. Nie widziałeś - nic straconego:

Więcej…

 

Stworzenie świata a wiara

PDFDrukujEmail

sobota, 23 lipca 2005 18:27

Jeden z moich pierwszych artykułów na temat kreacjonizmu. Jego treść została rozszerzona do poziomu książki "Czy istniały dinozaury, czyli kreacjonizm biblijny dla początkujących". Zachęcam do przeczytania.

Więcej…

   
joomla template
Copyright © 2019 Aleksander Barański. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.