Menu Główne

Tematyka chrześcijańska

Koncepcja Witryny

Ewangelia

Wstęp do kategorii Ewangelia

PDFDrukujEmail

Ewangelia (dosłownie Dobra Nowina) to najważniejszy przekaz jaki zostawił nam, ludziom Jezus Chrystus. Czym jest, jakie są podstawy wiary chrześcijańskiej ? No i o co w tym wszystkim chodzi ? Jakie ludzie najczęściej zadają pytania na ten temat ? Jakie mają wątpliwości ?

Można by zapewne o tym bardzo dużo napisać, zresztą bardzo dużo napisano. Osobiście nie jestem jakimś wybitnym ewangelistą, ale misję głoszenia Bożego Słowa pełnię, między innymi przez pisanie artykułów czy traktatów.

Oprócz tekstów typowo ewangelizacyjnych znajdują się tu też takie, które nie pasowały do pozostałych działów sekcji "Tematy chrześcijańskie".

 

Proroczo o uwielbieniu

PDFDrukujEmail

niedziela, 01 stycznia 2006 11:54

"proroczo/nauczająco/świadectwowo" - taki miks 3 w 1. Odpowiada na wątpliwości co do dynamicznych form uwielbiania Boga.

Więcej…

 

Znamię bestii

PDFDrukujEmail

sobota, 01 stycznia 2005 11:52

Tekst dla średnio zaawansowanych. Odpowiada na popularną koncepcję chipa wszczepionego w ramię jako apokaliptycznego znamienia bestii. Nie traktuj tego tekstu jako pewnik, a raczej jako krytyczne spojrzenie na problem.

Więcej…

   

Czy to grzech ?

PDFDrukujEmail

środa, 05 maja 2004 11:50

Jak zidentyfikować czy coś jest grzechem ? Próba odpowiedzi na poniższe pytanie wydaje się trudna, ale może ten tekst Ci pomoże

Więcej…

 

Bez znaczenia

PDFDrukujEmail

czwartek, 08 sierpnia 2002 11:42

Czy naprawdę nie ma znaczenia jakiego Boga czcimy ? Próbowałem, z perspektywy dyskusji między głównymi religiami świata, odpowiedzieć na to pytanie już w 2002 roku :)

Więcej…

   

Strona 1 z 2

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>
joomla template
Copyright © 2019 Aleksander Barański. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.