Menu Główne

Tematyka chrześcijańska

Koncepcja Witryny

Ewangelia

Wstęp do kategorii Ewangelia

PDFDrukujEmail

Ewangelia (dosłownie Dobra Nowina) to najważniejszy przekaz jaki zostawił nam, ludziom Jezus Chrystus. Czym jest, jakie są podstawy wiary chrześcijańskiej ? No i o co w tym wszystkim chodzi ? Jakie ludzie najczęściej zadają pytania na ten temat ? Jakie mają wątpliwości ?

Można by zapewne o tym bardzo dużo napisać, zresztą bardzo dużo napisano. Osobiście nie jestem jakimś wybitnym ewangelistą, ale misję głoszenia Bożego Słowa pełnię, między innymi przez pisanie artykułów czy traktatów.

Oprócz tekstów typowo ewangelizacyjnych znajdują się tu też takie, które nie pasowały do pozostałych działów sekcji "Tematy chrześcijańskie".

 

Co to jest ewangelia ?

PDFDrukujEmail

poniedziałek, 01 stycznia 2001 11:47

Chyba autentycznie pierwszy tekst, który w tym temacie napisałem. Mimo upływu lat - ciągle aktualny.

Więcej…

 

Ewangelia w skrócie

PDFDrukujEmail

wtorek, 01 stycznia 2002 10:47

Po prostu - opracowanie ewangelii w skrócie - wszystkie najważniejsze informacje - w szczególności algorytm postępowania :) Niniejsza tabela została opracowana na podstawie dwóch ostatnich stron z wydania Nowego Testamentu Gedeonitów. W stosunku do oryginału zostało zmienione tłumaczenie wersetów biblijnych z tzw. Biblii Warszawskiej na Biblię Tysiąclecia.

Więcej…

   

Bez znaczenia

PDFDrukujEmail

czwartek, 08 sierpnia 2002 11:42

Czy naprawdę nie ma znaczenia jakiego Boga czcimy ? Próbowałem, z perspektywy dyskusji między głównymi religiami świata, odpowiedzieć na to pytanie już w 2002 roku :)

Więcej…

 

Dlaczego ryba ?

PDFDrukujEmail

piątek, 05 maja 2000 10:11

Jeden z pierwszych tekstów chrześcijańskich, jakie poczyniłem. Odpowiada na banalne pytanie: dlaczego chrześcijanie posługują się symbolem rybki ?

Więcej…

   

Strona 1 z 2

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>
joomla template
Copyright © 2018 Aleksander Barański. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.