Menu Główne

Tematyka chrześcijańska

Koncepcja Witryny

Blog

o "aferze konwojowej"

PDFDrukujEmail

środa, 16 czerwca 2010 04:45

Zadziwia mnie na popularnych forach jednostronność wypowiedzi przeciw Izraelowi. To ciekawe, że skoro ponoć żydzi tak u nas rządzą i na wszystko wpływają, niszcząc nasz kraj, to nie potrafią zmanipulować opinią społeczną. Szczególnie że, jak podkreślają komentatorzy, mają niby władzę w mediach. Gdyby tak było, to zapewne wszystkie wiadomości i komentarze nie były by tak jednostronne. Tyle jeżeli chodzi o powszechny antysemityzm. Co do tej konkretnej sprawy to: 1) większość statków w konwoju nie była nawet statkami transportowymi, tylko wypełniona aktywistami, międzynarodowymi krzykaczami i antysemitami 2) konwój NIE PRZEWOZIŁ pomocy humanitarnej, jak to się krzyczy. Pomoc humanitarna zgodnie z definicją to: podstawowych artykułów spożywczych, nowe i funkcjonalne wyposażenie, nowe leki. Był to jeden, wielki śmietnik, zawierający stare leki, kupę gruzu z rozbiórki, stare wyposażenie z rozbiórki itd. Były to rzeczy źle popakowane, często niszczące się podczas transportu. 3) nie mieli broni palnej, ale używali noży, pałek, kamieni itd. co wcale nie czyniło z nich bezbronnych 4) wiedzieli o akcji przeciw konwojowi i z pełną świadomością zdawali sobie sprawę gdzie i po co płynął. Innymi słowy była to jedna, wielka, prowokacja, która odniosła zaplanowany skutek. I nie chciano nikomu pomóc humanitarni.

 

350D kontra 5D

PDFDrukujEmail

niedziela, 23 maja 2010 06:18

Postanowiłem wreszcie zrobić eksperyment z dwoma cyfrówkami. Chodziło o porównanie maryc starej 350D z nowszą 5D. Wiadomo, że pierwsza nie jest pełną klatką, ale za to mnożnik optyki jest 1.7m, za to 5D do pełna klatka, ale z większą ilością pikseli. Celem eksperymentu było stwierdzenie w którym przypadku, stosując ten sam obiektyw i ustawienia, dostanę większe powiększenie w pliku w pikselach. Oto rezultat:

Eksperymant dał spodziewany rezultat, że większa ilość pikseli matrycy nie jest ekwiwalenetem dla mnożnika, ale objawił się jeszcze jedne, nispodziewany wynik eksperymentu: wprawdzie 5D jest mniejszy, ale ilość widocznych szczegółów jest większa ! Ten z 350D jest po prostu bardziej rozmazany. W przyszłym tygodniu powtórzę eksperyment z lepszą optyką (większa ogniskowa i lepsza jakość).

   

Byliśmy dzisiaj w Toruniu

PDFDrukujEmail

sobota, 22 maja 2010 15:08

Byliśmy dzisiaj całą rodziną na wycieczce w Toruniu. Tak, w sumie bez celu. Pojechać, pogapić się i wrócić. Lubimy, przynajmniej dorośli, takie wyprawy. Dzieciaki przeważnie nudzą, marudzą, narzekają "co dzisiaj na obiad" lub "pewnie tata będzie znowu robił wykłady z historii". No cóż: ja w ich wieku, jak mnie ktoś gdziekolwiek samochodem zabrał, to miałem wielką frajdę i radość. Ale cóż, czasy się zmieniają...

W każdym razie Toruń jest, co wydawało się być do przewidzenia, tam gdzie był ostatnio. To samo dotyczy Kopernika, który z postumentu najwyraźniej się chwilowo nie rusza:

Ruch całkiem spory, co odpowiada sobotniemu, słonecznemu popołudniu. Całe szczęście, osiołek też się nigdzie nie wybrał i było przy czym postawić rodzinkę:

Ale, ze zrozumiałych względów nadciągającej fali powodziowej, gwiazdą dnia jest Wisła. Most stoi tam gdzie był:

Ale Wisła już się właśnie zaczęła przelewać i zalewać deptak nadwiślany co oprócz stada gapi i fotografów i rowerzystów....

... przyciąga również policję....

...łodzie straży wodnej....

... i samoloty

   

Znowu trochę lotniczych

PDFDrukujEmail

sobota, 22 maja 2010 06:30

Airbus A 319-111, Aeroflot, AFL111, 2010-05-22 7:50, 10000 m, Moskwa - Berlin

I kilka fajnych, ale nie zidentyfikowanych:

A w poniedziałek - nowe TELE (Sigma 135-400) więc będzie lepiej :) :) :)

   

Dzisiejsze polowanie

PDFDrukujEmail

sobota, 08 maja 2010 16:06

Tknęło mnie dzisiaj, więc na wycieczkę na plażę z rodziną zabrałem aparat. Przeczucie mnie nie myliło i dzięki temu upolowałem co następuje:

Należący do "POLISH BORDER GUARD"
numer: SN-33KG

Czyli po prostu Śmigłowiec ratowniczy W-3RM Anakonda

   

Trochę focę

PDFDrukujEmail

niedziela, 25 kwietnia 2010 14:51

Trochę sobie wczoraj wieczorem i dzisiaj pofociłem. Dla wyjaśnienia: zawodowcem nie jestem, ale lubię i robię to głównie dla siebie. No ale jak toś chce popatrzeć - czemu nie. Dodam że lubię astrofotografię. Lubię też samoloty :) A więc po kolei. Najpierw wczorajszy księżyc na deglezji:

 

Boening 737-505 (B735), ELL773, airline Estonian Arilines, from Tallinn via Vilnisu to Amsterdam (OV773), 6:45, odległość od obserwatora ok. 20 km:

 

Boening 737-8AS (B738), RYR8254, airline Ryanair, from Bristol to Gdańsk (FR8254), 9:20, odległość od obserwatora ok. 3,5 km:

 

Boening 737-8F2 (B738), THY17534, airline Turkish Airlines, from Istambul to Oslo (TK1752), 13:45, odległość od obserwatora ok. 11 km:

 

Boening 777-243ER (B772), AZA786, airline Alitalia, from Milan to Tokyo (AZ786), 13:45, odległość od obserwatora ok. 11 km:

 

No i na koniec akcent lokalny - samolot a aeroklubu Pruszcz Gdański (nie chce mi się teraz szukać jego danych):

   

Strona 1 z 3

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>
joomla template
Copyright © 2019 Aleksander Barański. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.