Menu Główne

Tematyka chrześcijańska

Koncepcja Witryny

Blog

chwała

PDFDrukujEmail

czwartek, 22 kwietnia 2010 19:15

Czasem jest tak, że człowiek jest podziwiany. Dotyczy to nie tylko wyniku działania jego rąk, ale nawet jego służby dla Pana: podziwiany ze względu na to jak wypromował go Bóg. Jest to niesamowicie przyjemne uczucie. Oczywiście, trzeba pilnować wówczas własnego serca, aby nie popaść w pychę i, jak powiedział to mój przyjaciel, uważać aby nie stało to się nałogiem (a człowiekowi bardzo łatwo wpaść w taką pułapkę). Zauważyłem jednak coś innego: taka chwała od człowieka jest tak naprawdę mało warta. Jest czymś ulotnym. Widzimy to np. po Jezusie, który wjeżdżając do Jerozolimy był witany jak król, a kilka dni później ten sam tłum wysyłał Go na śmierć. Chwała, której nie był Mu w stanie odebrać żaden człowiek to ta, którą otrzymał od Ojca: uniżył się aż do krzyża i został wywyższony. Zabiegajmy więc o chwałę od Boga a nie od ludzi. A jak ? Jezus sam nam to powiedział: słuchając Jego słowa i będąc mu posłusznym. I nie ma znaczenia czy Bóg wyznaczył nas w swojej mądrości do nauczania tłumów czy mycia sedesów.

 

"Podglądnięte"

PDFDrukujEmail

środa, 21 kwietnia 2010 04:20

Fajna strona: http://www.flightradar24.com/

"Podglądnąłem" w tvn24, bo teraz wszyscy się samolotami zaczęli interesować. Nawet nie wiedziałem, że taka strona istnieje. Wiedziałem o systemie depesz radiowych, ale nie wiedziałem że ktoś to zbiera i daje za free w internecie. Dla wszystkich pasjonatów lotnictwa cywilnego - gratka.

   

Flaga z czarną wstązką

PDFDrukujEmail

sobota, 10 kwietnia 2010 15:51

10 kwietnia 2010 - chyba na długo zapamiętamy tą datę. Nie chcę się o tym w tej chwili rozpisywać, chociażby dlatego że jeszcze sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Na refleksję przyjdzie czas później. Tak czy inaczej, postanowiłem tym razem kupić flagę i ją wywiesić, mimo tego że zwlekałem z tym od kilku ładnych lat....

 

 

 

 

 

 

   

Zaistniałem na facebook

PDFDrukujEmail

piątek, 09 kwietnia 2010 07:34

Po latach opierania się trendom (jak to człowiek stara się być oryginalny) postanowiłem wreszcie zaistnieć na facebook-u. Konto (a nawet 2) były od dawna. Usunąłem jeden z nich i poprawiłem drugi. Jakby ktoś miał ochotę to mój aktualny profil jest TUTAJ

   

Prezenty

PDFDrukujEmail

wtorek, 06 kwietnia 2010 06:31

Nie co bym uważał, że w świętach najważniejsze są prezenty :) W tym roku wyszło jakoś tak fajnie, że moje dziewczyny niezależnie wpadły na analogiczny pomysł. Jakby ktoś nie wiedział, jestem fanem Star Trek, i jako prawdziwy traker uważam, że im starsze tym lepsze (najlepsze te z lat 60tych). Mam prawie pełną kolekcję (wszystko full legal), przynajmniej jeżeli chodzi o kanoniczne (nie mam chłamu w postaci serialu "Enterprise"), włącznie z unikatem w postaci "The Animated Serias".

W każdym razie żona kupiła mi encyklopedię Star Trek - naprawdę rewelacja ! Nie umieszczam zdjęcia okładki ze względu na prawa autorskie. No i pudełko pocztówek z TOS (też unikat w Polsce). Oczywiście wszystko kupione nie u nas :) A córka narysowała mi "kapitana ze Star Trek". Po kolorze wdzianka dedukuję, że to Kirk:

 

   

Życie

PDFDrukujEmail

sobota, 03 kwietnia 2010 04:18

Życie jest największą wartością. Warte jest ogromnego szacunku. Szczególnie gdy nie przychodzi łatwo i trzeba o nie walczyć. Współudział z Bogiem przy dawaniu życia to jest dopiero satysfakcja i wypełnienie jednego z głównych celów naszego istnienia.

Z okazji świąt miejmy świadomość, że Jezus, umierając za nas na krzyżu, oddał to co miał najcenniejszego ! Wszystkiego najlepszego !

   

Więcej artykułów…

Strona 2 z 3

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>
joomla template
Copyright © 2019 Aleksander Barański. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.